przegladkoninski.pl

Starosta Stanisław Bielik poinformował radnych, że zarząd Powiatu Konińskiego w związku z dłuższym zwolnieniem lekarskim obecnej dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie Joanny Wołyńskiej, powierzył to stanowisko pracownicy tej instytucji – Danucie Kaczmarek.

Dzisiaj radni Powiatu Konińskiego przekazali po 10 tysięcy złotych czterem gminom – Rzgów, Kazimierz Biskupi, Kramsk i Stare Miasto. Te pieniądze podzielą między sobą strażacy-ochotnicy i przeznaczą je na remonty strażnic oraz garaży – wymianę okien, drzwi, ocieplenie ścian. Remonty będą miały miejsce u strażaków w Rzgowie, Zarzewie, Bochlewie, Bielawach, Grąblinie, Główiewie, Janowicach, Karsach i Żychlinie.

Wszystko wskazuje na to, że przetarg na remont drogi powiatowej Brzeźno-Krzymów zostanie unieważniony. Jak mówił starosta Stanisław Bielik, oferent, który miał wykonać modernizację wycofał się.

Prawdopodobnie Rada Powiatu Konińskiego wesprze też poszkodowaną podczas nawałnic gminę Czerniejewo (powiat gnieźnieński). Jak mówił Stanisław Bielik, już wcześniej kontaktował się z władzami gminy w tej sprawie. W związku z tym, że nie potrafiono jeszcze wtedy określić potrzeb, starosta umówił się na kolejny kontakt.

Tekst: Milena Fabisiak
adminPowiat konińskiStarosta Stanisław Bielik poinformował radnych, że zarząd Powiatu Konińskiego w związku z dłuższym zwolnieniem lekarskim obecnej dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie Joanny Wołyńskiej, powierzył to stanowisko pracownicy tej instytucji – Danucie Kaczmarek. Dzisiaj radni Powiatu Konińskiego przekazali po 10 tysięcy złotych czterem gminom – Rzgów, Kazimierz Biskupi, Kramsk i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
403 razy przeczytano