Zniknęła prowizoryczna zasłona, a wokół rozstawiono rusztowania – informuje wielkopolski portal LM.pl. Pomnik budowniczego Lichenia ks. Eugeniusza Makulskiego klęczącego u stóp Jana Pawła II zasłonięto po raz pierwszy po tym, jak w filmie „Tylko nie mów nikomu” ujawniono przestępstwa seksualne duchownego. Marianie milczą w sprawie przyszłości pomnika.

Odsłonięty i poświęcony 15 sierpnia 1999 r. przed licheńską bazyliką pomnik przedstawia Jana Pawła II i klęczącego u jego stóp ks. Eugeniusza Makulskiego. Jest on dziełem polskiego artysty, prof. Mariana Koniecznego, autora m.in. pomnika Jana Pawła II w Leżajsku czy zdemontowanego już pomnika Lenina w Nowej Hucie.

Teraz pomnik zamknięty jest w kubistycznej konstrukcji zbudowanej z rusztowań i białej płachty. Nie wiadomo jaka będzie jego przyszłość, ale wydaje się, że podzieli los pomnika z Nowej Huty. – Do końca maja można spodziewać się ostatecznych decyzji odnośnie pomnika – poinformował ksiądz Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik prasowy prowincji polskiej Zgromadzenia Księży Marianów.

Kolejne świadectwa nadużyć

Licheński pomnik upamiętnia trud ks. Eugeniusza Makulskiego – budowniczego i kustosza słynnej licheńskiej bazyliki, będącej największą świątynią w Polsce. Pomnik został zasłonięty 14 maja po ujawnieniu przypadku molestowania chłopca przez ks. Eugeniusza M w filmie braci Sekielskich.

Finansowe i seksualne nadużycia duchownego znane były jednak już wcześniej. W ostatnim tygodniu zaś, pojawiają się nowe doniesienia: o molestowaniu dorosłego mężczyzny przez licheńskiego kustosza poinformował ks. Adam Boniecki, zaś opublikowana niedawno przez duchowego książka nie pozostawia wiele wątpliwości co do jego podwójnego życia.


Źródło: gazeta.pl

adminInformacjehttp://wiadomosci.gazeta.pl - Zniknęła prowizoryczna zasłona, a wokół rozstawiono rusztowania - informuje wielkopolski portal LM.pl. Pomnik budowniczego Lichenia ks. Eugeniusza Makulskiego klęczącego u stóp Jana Pawła II zasłonięto po raz pierwszy po tym, jak w filmie 'Tylko nie mów nikomu' ujawniono przestępstwa seksualne duchownego. Marianie milczą w sprawie...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
251 razy przeczytano