Przegląd Koniński

„Podróż za jeden uśmiech” to tytuł najlepszego zdjęcia XVII finału Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Jego autor, Andrzej Kowalczyk z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odebrał nagrodę za I miejsce w kategorii „fotografia” podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie.

Tegoroczna, siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” odbywała się pod hasłem „Podróże moich marzeń”. Do wojewódzkich Oddziałów PFRON wpłynęły 1883 prace. Wśród nich były także prace autorstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Już na szczeblu wielkopolskim konkursu z uznaniem jury spotkało się zdjęcie wykonane przez Andrzeja Kowalczyka, które nagrodzone II miejscem zakwalifikowało się do jego finału ogólnopolskiego. Jury w Warszawie oceniło pracę „Podróż za jeden uśmiech” jeszcze wyżej przyznając jej I miejsce w kategorii „fotografia”.

Podczas Gali Finałowej Konkursu w Zamku Królewskim, autor najlepszego zdjęcia – Andrzej Kowalczyk – odebrał z rąk Pierwszej Damy Agaty Kornhauser – Duda, prezes PFRON Marleny Maląg oraz sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Józefy Szczurek-Żelazko pamiątkowy dyplom oraz nagrodę – bon zakupowy o wartości 500 zł. Zgodnie z regulaminem konkursu nagrodę pieniężną otrzymała również placówka zgłaszająca do konkursu zwycięską pracę. Czek na 6 tysięcy złotych dla DPS w Ślesinie odebrała dyrektor placówki Joanna Wołyńska.

przegląd

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni – mówiła. – To kolejny duże osiągnięcie mieszkańca naszego domu. Zdradzę, że zwycięskie zdjęcie powstało podczas wyjazdu naszych podopiecznych do Muzeum Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej. Pan Andrzej nie spodziewał się, że przyniesie mu ono taki sukces. Ogromnym przeżyciem dla nas był już sam udział w Gali Finałowej Konkursu. Emocje potęguje wygrana. Pan Andrzej wykorzysta swoją nagrodę na zakupy w ramach treningu ekonomicznego, a środki przekazane placówce przeznaczymy na zorganizowanie wycieczki dla mieszkańców – dodaje dyrektor DPS w Ślesinie.

zdj/Starostwo Powiatowe w Koninie

adminInformacjePrzegląd Koniński „Podróż za jeden uśmiech” to tytuł najlepszego zdjęcia XVII finału Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Jego autor, Andrzej Kowalczyk z Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie odebrał nagrodę za I miejsce w kategorii „fotografia” podczas uroczystej Gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Tegoroczna, siedemnasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
237 razy przeczytano