lm.pl

Dłuższa plaża, tężnie i wodny plac zabaw. Takie są plany na zwiększenie atrakcyjności Ślesina.

Być może już w przyszłym roku ślesińska plaża zmieni się nie do poznania. Władze gminy planują przedłużyć plażę o 200 metrów, a w miejscu obecnej wybudować wodny plac zabaw.

– Jesienią chcemy już zacząć prace związane z wycinką drzew pod nową plażę – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. – Gdyby były środki zewnętrzne to wodny plac zabaw chcielibyśmy zrobić sami, ale jeśli nie to udostępnimy teren. Nie widzę problemu, żeby to robił ktoś prywatny. Miejsce na plac jest atrakcyjne – dodaje.

Powstanie wodnego placu zabaw zaplanowane jest na lata 2019-2023. Taki sam termin realizacji jest dla wakeparku i zagospodarowania oczka wodnego. Natomiast do przyszłego roku powinno powstać nowe pole namiotowe, plac zabaw dla dzieci i siłownia zewnętrzna, a także tężnie.

– Planujemy teraz cztery tężnie, a docelowo osiem. Złożyliśmy wspólnie z Lokalną Grupą Działania do marszałka wniosek o dofinansowanie. To byłoby 330 tys. zł, a w budżecie mamy na ten cel zarezerowane 650 tys. zł – mówi Mariusz Zaborowski.

A co z budynkiem przy plaży, który kiedyś służył jako hotel? Burmistrz Ślesina podkreśla, że jest on nadal własnością spółki Termy Ślesińskie i w trakcie sezonu wykorzystywany jest jako zaplecze do imprez (swoje miejsce mają tam między innymi służby techniczne). Docelowo natomiast obiekt ma zostać rozebrany, ale dopiero kiedy znajdzie się inwestor na budowę w tej okolicy nowego hotelu SPA.

 

Źródło: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeDłuższa plaża, tężnie i wodny plac zabaw. Takie są plany na zwiększenie atrakcyjności Ślesina. Być może już w przyszłym roku ślesińska plaża zmieni się nie do poznania. Władze gminy planują przedłużyć plażę o 200 metrów, a w miejscu obecnej wybudować wodny plac zabaw. - Jesienią chcemy już zacząć prace związane z wycinką...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1 168 razy przeczytano