przegladkoninski.pl

– Planujemy przeanalizować wszystkie obecne linie – powiedział podczas sesji Rady Miejskiej w Ślesinie burmistrz Mariusz Zaborowski. Chodzi o kursy PKS-ów, które gmina dofinansowuje dzięki czemu mieszkańcy płacą mniej za bilety.

W ostatnich tygodniach toczyły się ożywione dyskusje włodarzy gmin powiatu konińskiego z przedstawicielami konińskiej spółki PKS w sprawie podpisania umów na 2019 rok. Ostatecznie samorządy dopłacą więcej do kilometra, bo 1,10 zł, a nie jak ostatnio 70 groszy.

Podczas dzisiejszej sesji Mariusz Zaborowski wyjaśniał, że dla mieszkańców liczba przejazdów się nie zmieniła.
– Natomiast nie ukrywam, że są to koszty zdecydowanie większe niż w ubiegłym roku – powiedział burmistrz. – Spółka PKS zwróciła się do nas z nową umową, która znacznie zwiększa koszty udziału gminy w realizacji tego zadania. W związku z tym planujemy przeanalizować wszystkie obecne linie.

Na razie Ślesin podpisał umowę do września 2019 roku, która opiewa na 400 tysięcy złotych (w poprzednim za cały rok gmina zapłaciła 300 tysięcy złotych, teraz za 12 miesięcy byłoby to pół miliona).

Czy te kwoty się zmienią? Nie można tego wykluczyć. Urzędnicy ze Ślesina planują bowiem przeanalizować wszystkie linie. Być może te nierentowne zostaną zlikwidowane.
– Postaramy się znaleźć rozwiązanie, żeby nasz samorząd tak dużo nie dopłacał – dodał burmistrz Zaborowski.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminInformacjeprzegladkoninski.pl – Planujemy przeanalizować wszystkie obecne linie – powiedział podczas sesji Rady Miejskiej w Ślesinie burmistrz Mariusz Zaborowski. Chodzi o kursy PKS-ów, które gmina dofinansowuje dzięki czemu mieszkańcy płacą mniej za bilety. W ostatnich tygodniach toczyły się ożywione dyskusje włodarzy gmin powiatu konińskiego z przedstawicielami konińskiej spółki PKS w sprawie podpisania...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
366 razy przeczytano