W każdym z 15 okręgów wyborczych głosowaliśmy na jednego kandydata do Rady Miasta i Gminy Ślesin. Najbardziej wyrównana walka na miejsce radnego toczyła się w Mikorzynie. Podsumowując preferencje mieszkańców najczęściej wybierano kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Zaborowskiego – 42.19% głosów, na drugim miejscu Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość – 23.81%, na trzecim KWW Nasz Powiat – 10.19%. Na kolejnych miejscach znalazły się KW PSL – 6.15%, Koalicyjny Komitet Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska – 5.68%.

Wybrani radni według okręgów wyborczych:

  1. MIASTO ŚLESIN:-Os. Powstańców Wielkopolskich: ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Klonowa, Powstańców Wielkopolskich, Topolowa, Wierzbowa,-część Os. Stare Miasto: ulice: Gorańska, Kleczewska, Ogrodowa, Spokojna, Wyzwolenia, Wodna, Żwirki i Wigury
    DZIKOWSKI Marcin – 46.14% (239) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  2. MIASTO ŚLESIN:-Osiedle Północ: ulice: Cegielniana, Fryderyka Chopina, Marii Dąbrowskiej, Diamentowa, Dobra, Witolda Doroszewskiego, Ksawerego Dunikowskiego, Działki, Gimnazjalna, Jarosława Iwaszkiewicza, Kliny, Mikołaja Kopernika, Tadeusza Kotarbińskiego, Generała Stanisława Maczka, Czesława Miłosza, Młodzieżowa, Andrzeja Munka, Polna, Północna, Feliksa Stamma, Leona Schillera, 20 Stycznia, Generała Władysława Sikorskiego, Juliana Tuwima, Wincentego Witosa, prymasa Stefana Wyszyńskiego, Tadeusza Zawadzkiego, Zielona
    WIETRZYKOWSKI Marcin – 53.36% (310) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  3. MIASTO ŚLESIN:-Część Os. Stare Miasto: ulice: Ryszarda Berwińskiego, Borowa, Cicha, Józefa Czekalskiego, Gajowa, Jasna, Knieja, Kościelna, Krótka, Krańcowa, Leśna, Łąkowa, Myśliwska, Napoleona, Nowomiejska, Nowy Rynek, Piaski, Plac Wolności, Pogodna, Przystępka, Sadowa, Słoneczna, Strumukowa, Targowa
    EJMA Marek Leon – 80.75% (281) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  4. SOŁECTWA:-Ostrowąż (Ostrowąż, Ostrowąż-Kolonia)-Biskupie (Biskupie, Kolonia Sarnowa)-Róźnowo (Biskupie Sarnowskie, Florentynowo, Różnowo, Sarnowa)
    DĄBEK Andrzej Zbigniew – 58.18% (185) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  5. SOŁECTWA:-Szyszyn (Pole B, Helenowo, Szyszyn, Teodorowo)-Marianowo (Marianowo, Szyszynek)
    BIELICKI Paweł Jan – 56.50% (200) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  6. SOŁECTWA:-Kijowiec (Kijowiec, Kijowiec-Szyszynek, Kijowskie Nowiny)-Głębockie (Głębockie Pierwsze, Głębockei Drugie, Witalisów)
    LISOWSKA Małgorzata – 37.50% (138) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  7. SOŁECTWO:-Szyszyńskie Holendry (Konstantynowo, Konstantynówek, Ostrowy, Stanisławowo, Szyszyńskie Holendry, Żółwieniec)
    DONDEROWICZ Andrzej – 40.48% (151) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  8. SOŁECTWA:-Kolebki (Kolebki),-Leśnictwo (Leśnictwo),-Ignacewo (Ignacewo, Pogorzele, Smolniki, Smolniki Polskie, Wierzelin)
    CHRZANOWSKI Stanisław –  59.21% (196) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  9. SOŁECTWA:-Półwiosek Lubstowski (Półwiosek Lubstowski, Różopole, Tokary),-Piotrkowice (Piotrkowice)
    MĄDRY Mariusz – 50.41% (243) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  10. SOŁECTWA:-Półwiosek Stary (Półwiosek Nowy, Półwiosek Stary),-Wąsosze (Wąsosze, Wąsoskie Holendry)
    PILARSKA Halina – 65.66% (260) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  11. SOŁECTWA:-Kępa (Kępa),-Julia (Julia),-Niedźiwady (Niedźwiady Duże, Niedźwiady Małe),-Wygoda (Wygoda)
    MALAK Andrzej Stanisław – 62.05% (206) oddanych głos
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  12. SOŁECTWA:-Pogoń Gosławicka (Pogoń Gosławicka, Pogoń-Leśniczówka, Pogoń Lubstowska),-Bylew (Bylew, Bylew-Parcele),-Licheń Stary-część: ulice: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Klasztorna, Leśna, 11 Listopada, Toruńska, Wiatraczna, Wesoła
    WALCZAK Radosław Krzysztof –  61.10% (245) oddanych głos
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  13. SOŁECTWO: Lichen Stary-część: ulice: Akacjowa, Bukowa, Brzozowa, Gosławicka, Graniczna, Konińska, Lipowa, Tomasza Kłosowskiego, Miła
    STASZAK Łukasz – 50.00% (204) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  14. SOŁECTWA:-Mikorzyn (Mikorzyn),-Lubomyśle (Lubomyśle, Biele, Dąbrowa Duża, Dąbrowa Mała, Goraninek, Lizawy)
    CHMURSKA Małgorzata – 34.77% (185) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.
  15. SOŁECTWA:-Honoratka (Honoratka, Rębowo, Władysławów),-Goranin (Goranin)
    SIUPA Zbigniew – 63.25% (191) oddanych głosów
    Wyniki poszczególnych kandydatów.

Preferencje wyborcze w wyborach do Rady Miasta i Gminy Ślesin

wybory2018.pkw.gov.pl
adminInformacjeW każdym z 15 okręgów wyborczych głosowaliśmy na jednego kandydata do Rady Miasta i Gminy Ślesin. Najbardziej wyrównana walka na miejsce radnego toczyła się w Mikorzynie. Podsumowując preferencje mieszkańców najczęściej wybierano kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Mariusza Zaborowskiego - 42.19% głosów, na drugim miejscu Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 23.81%, na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1 313 razy przeczytano