przegladkoninski.pl

Zmiany mają związek z budową mostu w Ślesinie (w okolicach plaży) i przebudową drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto. Obecnie prowadzone są uzgodnienia do projektu i już teraz wiadomo, że ślesińscy urzędnicy mają do niego uwagi. Okazuje się, że samochody miałyby teraz jeździć w obu kierunkach obok Bramy Napoleona (od strony parku) przez co przy tej trasie nie byłoby miejsca na chodnik.

Remont mostu w Ślesinie jest nieunikniony. Na razie nie padają konkretne daty, jednak coraz częściej wymieniany jest 2020 rok. To inwestycja Zarządu Dróg Wojewódzkich. 
– Dostaliśmy wstępny projekt i wysłaliśmy swoje uwagi dotyczące obejścia Bramy Napoleona – mówi burmistrz Mariusz Zaborowski.

Po remoncie tego odcinka drogi wojewódzkiej auta już nie będą jeździły przez bramę (obecnie mogą przejechać te do wysokości 3,1 m), ale obok. Problem w tym, że oba pasy miałyby jednak przebiegać po lewej stronie Bramy Napoleona (jadąc od strony świateł w Ślesinie). To oznaczałoby, że przy znajdującej się tam restauracji i wejściu do parku nie byłoby chodnika. Trudno się zgodzić na to władzom gminy, bo to przecież bardzo uczęszczany trakt, prowadzący z miasta do plaży. Jak wyjaśnia burmistrz, urzędnicy sugerują, że powinien być wykupiony przylegający do trasy grunt, by chodnik się zmieścił, albo tak zaprojektowana trasa, żeby przebiegała po jednej i drugiej stronie Bramy Napoleona.

Na pewno kierowcy muszą się też liczyć z utrudnieniami w czasie trwania samego remontu, bo jego częścią jest rozebranie starego mostu przy plaży i wybudowanie nowego. Jak się dowiedzieliśmy, już w tym roku ma być remontowany dalszy, kilkusetmetrowy odcinek tej trasy wojewódzkiej (od wjazdu na ślesiński stadion) w kierunku na Sompolno. Ma to kosztować około miliona złotych.

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminInformacjeprzegladkoninski.pl Zmiany mają związek z budową mostu w Ślesinie (w okolicach plaży) i przebudową drogi wojewódzkiej przebiegającej przez miasto. Obecnie prowadzone są uzgodnienia do projektu i już teraz wiadomo, że ślesińscy urzędnicy mają do niego uwagi. Okazuje się, że samochody miałyby teraz jeździć w obu kierunkach obok Bramy Napoleona (od...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
746 razy przeczytano