Morsowanie 27 grudnia/ Zdjęcie: FB Ślesińskie Morsy

Wkrótce minie rok, jak Ślesińskie Morsy wystartowały z zimowym morsowaniem.

Jest to dla nas coś nowego, coś czego jeszcze nie było w naszym mieście. Zaczęło się niewinnie od 4 osób. I tak z morsowania na morsowanie sympatyków zimnej wody przybywało. Coniedzielne morsowanie to dla nas zdecydowanie za mało. Dlatego teraz morsujemy dwa razy w tygodniu. Spotykamy się w środy o 20:00 i w niedziele o 12:00 na głównej plaży przy Marinie.

Cieszy nas fakt, że w naszych szeregach pojawia się coraz więcej osób z gminy Ślesin, ale przyjeżdżają również morsy z sąsiednich klubów. Liczymy teraz na minusowe temperatury powietrza, śnieg i lód.


Dlaczego to robimy? Jest wiele zalet. Przede wszystkim morsują życzliwi ludzie w różnym wieku, którzy mobilizują, wspierają i kibicują nowicjuszom. Najważniejsze w morsowaniu jest hartowanie ciała. Dzięki morsowaniu nasza odporność wzrasta. Stajemy się bardziej odporni
na infekcje, znikają problemy z zatokami, bólami mięśniowo-stawowymi. Można wymieniać bez końca.


Zachęcamy do śledzenia naszej grupy na Facebooku
Ślesińskie Morsy. Z każdego morsowania udostępniane są zdjęcia i filmy. Jeśli ktoś z Państwa chciałby przyłączyć się do nas, to serdecznie zapraszamy. Pomożemy, doradzimy jak się przygotować do wejścia do wody.
Warto spróbować i przekonać się jak przez kilka minut
działa adrenalina i jak zimna woda wpływa na organizm. 25 grudnia będziemy świętować rok działalności.
W dobie koronawirusa będzie całkowicie inaczej jakbyśmy chcieli, ale na pewno będzie nas słychać i widać na ślesińskiej plaży.

Ślesińskie Morsy

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 12/2020

adminInformacjeMorsowanie 27 grudnia/ Zdjęcie: FB Ślesińskie Morsy Wkrótce minie rok, jak Ślesińskie Morsy wystartowały z zimowym morsowaniem. Jest to dla nas coś nowego, coś czego jeszcze nie było w naszym mieście. Zaczęło się niewinnie od 4 osób. I tak z morsowania na morsowanie sympatyków zimnej wody przybywało. Coniedzielne morsowanie to...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
437 razy przeczytano