przegladkoninski.pl

Strażacy ostrzegają przed wchodzeniem na pokryte lodem jeziorka.
– W każdej chwili kruchy lód może się załamać – ostrzega Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Koninie.

Siarczysty mróz skuł wszystkie konińskie akweny. Natychmiast pojawili się na nich amatorzy zabaw na lodzie. Strażnicy Miejscy kilkakrotnie byli wzywani na interwencje, bo na jeziorkach często bawiły się dzieci bez opieki dorosłych.

Łyżwiarzy i wędkarzy można było obserwować na jeziorku w Morzysławiu i przy galerii na Zatorzu. Całe rodziny bawiły się w ostatni weekend na zamarzniętym Jeziorze Ślesińskim. Niektórzy wyjeżdżali łyżwami na sam środek. Lód był jeszcze dość gruby, jednak w niektórych miejscach można było zauważyć wodę.
– W związku ze wzrastającymi temperaturami lód zacznie topnieć, będzie coraz cieńszy. Apelujemy o zachowanie ostrożności i nie wchodzenie na niepewne tafle – mówi rzecznik konińskiej straży. – Może to być bardzo ryzykowne.

 

Źródło: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

adminInformacjeStrażacy ostrzegają przed wchodzeniem na pokryte lodem jeziorka. - W każdej chwili kruchy lód może się załamać - ostrzega Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Koninie. Siarczysty mróz skuł wszystkie konińskie akweny. Natychmiast pojawili się na nich amatorzy zabaw na lodzie. Strażnicy Miejscy kilkakrotnie byli wzywani na interwencje,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
152 razy przeczytano