Gazeta Ślesińska

Klub HDK PCK „Strażak” przy OSP w Licheniu Starym pomaga potrzebującym nie tylko poprzez oddawanie krwi, ale również poprzez zbiórki różnych artykułów. 7 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku mikołajkowa akcja poboru krwi, podczas której pozyskano 18450 ml tego życiodajnego płynu.

Przy okazji wsparto trwającą od listopada akcję zbierania artykułów piśmienniczych i zabawek dla dzieci przebywających w Klinice Onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. W tym przedsięwzięciu uczestniczył także zaprzyjaźniony Klub HDK PCK „Błękitna Kropelka” z Biedruska. Wspólnie zebrano kilkanaście kartonów zabawek, książek i art. piśmienniczych. Dary zostały zawiezione do kliniki w sobotę 14 grudnia. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice ze wzruszeniem przyjmowali przywiezione prezenty. Tego dnia radość towarzyszyła nie tylko obdarowującym, ale także obdarowanym. Jakby na przekór chorobom, z jakimi zmagają się na co dzień. Wielkie brawa dla organizatorów akcji oraz osób, które przekazały dary.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 12/2019

adminInformacjeGazeta Ślesińska Klub HDK PCK „Strażak” przy OSP w Licheniu Starym pomaga potrzebującym nie tylko poprzez oddawanie krwi, ale również poprzez zbiórki różnych artykułów. 7 grudnia odbyła się ostatnia w tym roku mikołajkowa akcja poboru krwi, podczas której pozyskano 18450 ml tego życiodajnego płynu. Przy okazji wsparto trwającą od...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
38 razy przeczytano