Koło Gospodyń Wiejskich w Licheniu Starym ma już 60 lat.

przegladkoninski.pl

– Taki jubileusz to nie jest codzienność, lecz wielkie święto – mówiła podczas uroczystości jego przewodnicząca Emilia Kucal. Były gratulacje, życzenia i prezenty od władz gminnych i powiatowych, a także zaprzyjaźnionych organizacji.

Szczelnie wypełniła się sala OSP w Licheniu Starym z okazji jubileuszu tamtejszego KGW. Jesienią 1957 roku założyło je kilkanaście pań. W bardzo szybkim tempie powiększało się o nowe członkinie.
– Nasze panie wspólnie podejmowały wiele czynności na rzecz środowiska wiejskiego. Uczestniczyły w budowie szkoły, biblioteki, sieci elektrycznej, drogi, sklepu, placówki służby zdrowia. Za najwyższy cel uznały powołanie komitetu budowy Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym – mówiła podczas uroczystości Emilia Kucal, przewodnicząca tamtejszego KGW, która tę funkcję sprawuje od 21 lat. – Do organizacji włączają się nowe członkinie, rozwijają różne formy działalności kulturalnej na wsi. Organizują wyjazdy do teatru, operetki, kin, wycieczki krajoznawcze, zbierają fundusze na potrzeby KGW, uczestniczą w konkursach. Brały udział w kursach kroju, szycia, gotowania, pieczenia, racjonalnego żywienia i wychowywania dzieci.

Podczas uroczystości dwie panie zadeklarowały wstąpienie w szeregi licheńskiego KGW. Takich miłych akcentów podczas obchodów 60-lecia było więcej. Nie zabrakło życzeń, prezentów i odznaczeń od władz powiatowych i gminnych, jak również od zaprzyjaźnionych z KGW w Licheniu Starym instytucji i organizacji. Z kolei gospodynie dla swoich gości przygotowały okolicznościowe statuetki.

adminInformacjeKoło Gospodyń Wiejskich w Licheniu Starym ma już 60 lat. – Taki jubileusz to nie jest codzienność, lecz wielkie święto – mówiła podczas uroczystości jego przewodnicząca Emilia Kucal. Były gratulacje, życzenia i prezenty od władz gminnych i powiatowych, a także zaprzyjaźnionych organizacji. Szczelnie wypełniła się sala OSP w Licheniu Starym...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
260 razy przeczytano