facebook.com/mgokslesin/

Z inicjatywy Mariusza Zaborowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin trwają czynności związane z utworzeniem kina w Ślesinie. Złożony został wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu „Małe kino społecznościowe szansa dla rozwoju zasobów kultury województwa wielkopolskiego”.

O środki ubiega się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. W ramach projektu planowane kino będzie miało widownie na 32 osoby i będzie działało w strukturach M-GOK w Ślesinie. Na kino adoptowane będzie pomieszczenie w Hali Sportowo-Widowiskowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie przy ulicy Młodzieżowej 1, w którym była sala lekcyjna, następnie siłowa, a obecnie pomieszczenie nie jest wykorzystywane.

Nowo powstałe kino w Ślesinie wzbogaci ofertę kulturalną dla mieszkańców gminy, umożliwi dostęp do ciekawych pozycji kina polskiego i światowego. Odbiorcami kina będą wszystkie grupy wiekowe – dzieci, młodzież, dorośli i emeryci, oraz zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Powstanie nowa atrakcja dla turystów. Projektowane kino pełnić będzie funkcje nowoczesnej sali kinowej oraz multimedialnej do organizacji spotkań telekonferencyjnych, e-learningu, transmisji wydarzeń nie tylko kulturalnych. W projektowanym kinie byłaby możliwość zamówienia danego tytułu przez grupy zorganizowane. Realizacja projektu nastąpi w przyszłym roku po otrzymaniu dofinansowanie w kwocie 150 tysięcy ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Pozostałą kwotę niezbędną do realizacji projektu zabezpieczyła Rada Miejska Gminy Ślesin w wieloletnim Programie Finansowym Gminy Ślesin ora w dotacji celowej w 2018 roku na wydatki związane z przygotowaniem materiałów do złożonego wniosku. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do końca lutego 2019 r. Zakończenie prac adaptacyjnych planowane jest w miesiącu październiku. Zgodnie z harmonogramem prac w październiku 2019 r. zostanie wyświetlony pierwszy film. W załączonych zdjęciach powstałe kina w ramach projektu „Małe kino społecznościowe szansa dla rozwoju zasobów kultury województwa wielkopolskiego” w Strzałkowie i Rychwale. 


Składam podziękowania dla wszystkich osób, które uczestniczyły w przygotowaniu materiałów do złożenia wniosku, za pomoc, życzliwość i zrozumienie potrzeby sytuacji.

Michał Chmielewski
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie

adminInformacjeZ inicjatywy Mariusza Zaborowskiego Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin trwają czynności związane z utworzeniem kina w Ślesinie. Złożony został wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu „Małe kino społecznościowe szansa dla rozwoju zasobów kultury województwa wielkopolskiego”. O środki ubiega się Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. W ramach projektu...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
393 razy przeczytano