Przegląd Koniński

Jest szansa, że jeszcze w tym roku Mikorzyn zostanie połączony ścieżką pieszo-rowerową z sąsiednią Honoratką, w gminie Ślesin.
– Opracowaną mamy dokumentację techniczną, która jednak wymaga ponownych uzgodnień ponieważ ma już trzy lata – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Burmistrz wraz z kierownikiem referatu budownictwa Jackiem Sobiegrajem rozmawiali z dyrektorem poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Markiem Napierałą na temat budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy DK nr 25 między Mikorzynem a Honoratką. Trzeba jednak dokonać aktualizacji dokumentacji projektowej. Sprawa dotyczy też pozwolenia wodno-prawnego i odprowadzenia wody deszczowej z drogi krajowej, które miało być procedowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.
– Po naszym spotkaniu dostaniemy upoważnienie do występowania w imieniu GDDKiA i otrzymania tego dokumentu, czyli pozwolenia wodno-prawnego – wyjaśnia Mariusz Zaborowski. – Będzie tam pewnie też niezbędna decyzja wydawana przez wojewodę w ramach ZRID, więc tego czasu jeszcze niestety trochę potrzebujemy.

Jeśli wszelkie formalności zostaną dopełnione, jest szansa – jak zapowiada burmistrz Zaborowski – na powstanie ścieżki między Mikorzynem a Honoratką jeszcze w tym roku. – Jeśli nie w tym, to pewnie w przyszłym – dodaje Mariusz Zaborowski. Przyznając, że jeśli ta inwestycja zostanie zrealizowana, powstanie bezpieczna trasa, którą będzie można przejść czy przejechać rowerem bezpiecznie od Kijowca do Honoratki, czyli na całym odcinku gminy Ślesin.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpgadminInformacjePrzegląd Koniński Jest szansa, że jeszcze w tym roku Mikorzyn zostanie połączony ścieżką pieszo-rowerową z sąsiednią Honoratką, w gminie Ślesin. – Opracowaną mamy dokumentację techniczną, która jednak wymaga ponownych uzgodnień ponieważ ma już trzy lata – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. Burmistrz wraz z kierownikiem referatu...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
79 razy przeczytano