Zdjęcie: facebook.com/osp.slesin

Pod wieczór w piątek od południa Wielkopolski zmierzał na północ tzw. mezoskalowy układ konwekcyjny, który w środkowej części regionu przybrał na linii szkwałowej kształt wygiętego łuku (tzw. sygnatura bow echo). Oznaczało to niszczycielskie porywy huraganowego wiatru zstępującego, które pokazały swoją siłę w niedalekiej Wrześni i Gnieźnie, gdzie wiało ponad 120 km/h. Jednak zniszczenia w gminie Ślesin również wskazują na przekroczenie prędkości wiatru w porywach ponad 100 km/h.

Zniszczenia w Wielkopolsce.

Świadczą o tym raporty strażaków OSP Ślesin, którzy interweniowali do szkód wywołanych przez żywioł. Wiatr powalił drzewa w Wąsoszach, Ślesinie przy ul. Witosa, Kotarbińskiego, Świerczewskiego, Schillera, Kliny oraz w Żółwieńcu. W Ślesinie na ul. Kościelnej i w Szyszynku drzewa spadły na linie elektryczne,  przy ul. Kościelnej również na łódź. Zwisający konar zagrażał też przechadzającym się po Parku Miejskim. Nawałnica zerwała dachy w Ślesinie przy ul. Iwaszkiewicza i 20 stycznia. Ślesińscy druhowie pomagali też 12 sierpnia przy zerwanym dachu w Buszkowie w gminie Skulsk. Interweniowano do zalanej piwnicy przy ul. XXX-lecia PRL.

Zdjęcia z interwencji można przejrzeć na profilu Facebookowym OSP Ślesin tutaj

 

adminInformacjePod wieczór w piątek od południa Wielkopolski zmierzał na północ tzw. mezoskalowy układ konwekcyjny, który w środkowej części regionu przybrał na linii szkwałowej kształt wygiętego łuku (tzw. sygnatura bow echo). Oznaczało to niszczycielskie porywy huraganowego wiatru zstępującego, które pokazały swoją siłę w niedalekiej Wrześni i Gnieźnie, gdzie wiało ponad...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
845 razy przeczytano