Zdjęcia: Henryk Zajfert

Lokalni przedsiębiorcy, radni i zaproszeni goście 1 grudnia uczestniczyli w III Gali Przedsiębiorczości. W ten sposób władze gminy Ślesin doceniają osoby fizyczne i prawne szczególnie wyróżniające się w działalności gospodarczej i społecznej oraz przyczyniające się do rozwoju i promocji gminy, jak i  pobudzania lokalnej gospodarki do wprowadzenia nowoczesnych technologii i rozwiązań, produkcji i metod zarządzania.

Spotkanie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie rozpoczął koncert zespołu instrumentalnego Master Brass Quintet. Następnie głos zabrał burmistrz Mariusz Zaborowski:

– W dużym stopniu tworzycie tę gminę i jej wizerunek oraz stwarzacie warunki, żebyśmy mogli się rozwijać – mówił do przedsiębiorców. Wspomniał również o inwestycjach zrealizowanych w 2017 roku, a tą największą jest termomodernizacja i przebudowa ślesińskiego Urzędu Miasta i Gminy.

Ponadto Mariusz Zaborowski mówił o przyszłorocznych inwestycjach. Największa to budowa ścieżki pieszo-rowerowej z oświetleniem w Ślesinie o długości prawie 5 km, od parku miejskiego do granicy z
gminą Kleczew. To zadanie będzie kosztować 3 300 000 zł, z czego ponad 1 100 000 to wsparcie unijne.

Zmieni się również ślesińska plaża; powstanie pole namiotowe i camperowe oraz kilka tężni. Wiele środków zostanie przeznaczone także na przebudowę kilku kilometrów dróg gminnych.

W 2016 roku władze gminy Ślesin ustanowiły nagrodę dla najlepszych przedsiębiorców z terenu naszej gminy. Ma ona charakter honorowy i nie wiąże się z gratyfikacją finansową. Jej celem jest m.in. docenianie osób fizycznych i prawnych, szczególnie wyróżniających się w działalności gospodarczej i społecznej oraz przyczyniających się do rozwoju i promocji gminy. Decyzją Kapituły Konkursowej tegorocznymi laureatami zostali:
• w kategorii MAŁA FIRMA ROKU – AX-BUD Inwestycje
• w kategorii PRACODAWCA ROKU – Fabet oraz Wienerberger Ceramika Budowlana z siedzibą w Honoratce
• w kategorii NESTOR BIZNESU – Jadwiga Czapnik, Krystyna Lenart, Henryk Chudziński, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Słowińscy ze Ślesina oraz Jarosław Wendt
• w kategorii NOWOCZESNA FIRMA ROKU – Fabryka Materaców HEVEA ze Ślesina
• w kategorii LIDER EKONOMII SPOŁECZNEJ – Ochotnicza Straż Pożarna w Ślesinie.

Gościem specjalnym była wokalistka i aktorka Izabela Trojanowska. Na zakończenie Gali wszyscy zostali zaproszeni przez włodarza gminy na wieczorne zwiedzanie zmodernizowanego Urzędu Miasta i Gminy.

 

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 12/2017

adminInformacjeLokalni przedsiębiorcy, radni i zaproszeni goście 1 grudnia uczestniczyli w III Gali Przedsiębiorczości. W ten sposób władze gminy Ślesin doceniają osoby fizyczne i prawne szczególnie wyróżniające się w działalności gospodarczej i społecznej oraz przyczyniające się do rozwoju i promocji gminy, jak i  pobudzania lokalnej gospodarki do wprowadzenia nowoczesnych technologii i rozwiązań, produkcji i...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
602 razy przeczytano