lm.pl

Ośrodek w Wąsoszach ma zostać przekazany przez gminę Ślesin konińskiej fundacji „Podaj dalej”. Decyzję podczas najbliższej sesji podejmą radni.

Budynek był kiedyś częścią Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. W 2013 roku samorząd województwa wielkopolskiego postanowił go zlikwidować, a obiekt sprzedać. Ostatecznie został on przekazany w formie darowizny gminie Ślesin.

– Na bazie ośrodka powstała spółdzielnia społeczna, która zajmowała się cateringiem, przyjmowaniem grup. Działała przez 4 lata, ale ostatecznie nie poradziła sobie z funkcjonowaniem i kosztami – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Pojawiło się pytanie co dalej z budynkiem w Wąsoszach? Okazało się, że do gminy trafiły dwie oferty. Jedna z nich dotyczyła stworzenia w tym miejscu prywatnego domu pomocy społecznej.

– Marszałek przekazując nam obiekt zapisał w akcie notarialnym, że możemy wykorzystywać go wyłącznie na zadania własne gminy. Nie moglibyśmy przeznaczyć go na prywatną działalność, chociaż to był fajny pomysł, bo jest potrzeba stworzenia takiego domu pomocy – podkreśla Mariusz Zaborowski. – Jesteśmy już po uzgodnieniach, że ośrodek zostanie przekazany w użytkowanie fundacji im. Piotra Janaszka „Podaj dalej”. Mają tam zostać stworzone segmenty, które będą przygotowywały osoby niepełnosprawne do samodzielnego życia – dodaje.

Część ośrodka została przeznaczona na powstanie dwóch oddziałów przedszkolnych miejscowej szkoły podstawowej. Pozostałych około 1000 metrów kwadratowych budynku zostanie wyremontowane i dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych.

– Przekazujemy ośrodek bezpłatnie w użytkowanie na 15 lat. Cieszę się, że osoby niepełnosprawne będą miały taki fajny obiekt w pięknym otoczeniu – mówi burmistrz Zaborowski.

Nad uchwałą, na mocy której ośrodek trafi w ręce konińskiej fundacji, w najbliższą środę pochylą się ślesińscy radni. Jeśli ich decyzja będzie pozytywna to będzie już trzeci przekazany na podobnych zasadach obiekt w gminie. W budynku po szkole podstawowej w miejscowości Głębockie działa ośrodek niepełnosprawnych, a w Ignacewie – warsztat terapii zajęciowej.

 

Źródło: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeOśrodek w Wąsoszach ma zostać przekazany przez gminę Ślesin konińskiej fundacji „Podaj dalej”. Decyzję podczas najbliższej sesji podejmą radni. Budynek był kiedyś częścią Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. W 2013 roku samorząd województwa wielkopolskiego postanowił go zlikwidować, a obiekt sprzedać. Ostatecznie został on przekazany w formie darowizny gminie Ślesin. - Na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
307 razy przeczytano