Ślesin być może będzie miał swoje kino. Decyzja o dofinansowaniu zapadnie na początku przyszłego roku.

Gmina Ślesin złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu „Małe kino społecznościowe szansa dla rozwoju zasobów kultury województwa wielkopolskiego”. W jego ramach w pomieszczeniu hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powstałoby kino z widownią na 32 osoby, które działałoby w strukturach Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

– Nowo powstałe kino w Ślesinie wzbogaci ofertę kulturalną dla mieszkańców gminy, umożliwi dostęp do ciekawych pozycji kina polskiego i światowego. Odbiorcami kina będą wszystkie grupy wiekowe – dzieci, młodzież, dorośli i emeryci, oraz zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Powstanie nowa atrakcja dla turystów. Projektowane kino pełnić będzie funkcje nowoczesnej sali kinowej oraz multimedialnej do organizacji spotkań telekonferencyjnych, e-learningu, transmisji wydarzeń nie tylko kulturalnych – informuje Michał Chmielewski, dyrektor MGOK w Ślesinie.

Gmina ma szansę pozyskać 150 tys. zł dofinansowania. Pozostałą kwotę niezbędną do realizacji projektu zabezpieczyła Rada Miejska Ślesina. Ogłoszenie wyników konkursu ma nastąpić przed końcem lutego 2019 roku. W październiku 2019 roku w ślesińskim kinie ma zostać wyświetlony pierwszy film.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeŚlesin być może będzie miał swoje kino. Decyzja o dofinansowaniu zapadnie na początku przyszłego roku. Gmina Ślesin złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu o dofinansowanie projektu „Małe kino społecznościowe szansa dla rozwoju zasobów kultury województwa wielkopolskiego”. W jego ramach w pomieszczeniu hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego powstałoby kino z widownią...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
258 razy przeczytano