Źródło: przegladkoninski.pl/

Jest szansa, że przy drodze krajowej nr 25 w Honoratce (gmina Ślesin) zostanie zamontowany fotoradar. Miałby być przeniesiony z innej lokalizacji, jak zapowiadają przedstawiciele poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Większość odnotowanych dotychczas zdarzeń drogowych na tym odcinku trasy wynika z tego, iż kierowcy nie przestrzegają obowiązującego ograniczenia prędkości, a jest to obszar zabudowany.
– Odbyło się kilka spotkań w sprawie poprawy bezpieczeństwa ruchu pieszych. Ich konkluzją było stwierdzenie, że jedynym skutecznym rozwiązaniem, aby zmusić kierowców jadących od strony Bydgoszczy do przestrzegania ograniczenia prędkości, jest ustawienie fotoradaru – stwierdza Alina Cieślak z GDDKiA.

Poznański oddział GDDKiA wystąpił do Generalnego Inspektora Transportu Drogowego z wnioskiem o montaż stacjonarnego urządzenia, rejestrującego przekroczenie dopuszczalnej prędkości, w tej miejscowości.
– Niezależnie od stanowiska GITD, zamierzamy podjąć starania o to, by w Honoratce umieścić maszt fotoradaru pochodzący z innej lokalizacji, gdzie demontaż tego urządzenia nastąpi w wyniku przebudowy lub na skutek zastąpienia danego odcinka drogi krajowej nowym odcinkiem drogi krajowej – wyjaśnia Alina Cieślak.

 Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminInformacjeJest szansa, że przy drodze krajowej nr 25 w Honoratce (gmina Ślesin) zostanie zamontowany fotoradar. Miałby być przeniesiony z innej lokalizacji, jak zapowiadają przedstawiciele poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Większość odnotowanych dotychczas zdarzeń drogowych na tym odcinku trasy wynika z tego, iż kierowcy nie przestrzegają obowiązującego ograniczenia...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
480 razy przeczytano