Przegląd Koniński

Zapowiedzi dotyczące tej inwestycji pojawiły się już dawno, jednak do tej pory nie została zrealizowana. Okazuje się, że w 2020 roku ma być przebudowana droga krajowa nr 25 w Mikorzynie, gdzie pojawi się środkowy pas. To zwiększy bezpieczeństwo w tej miejscowości.

Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina razem z sekretarz Iloną Banaszak spotkali się w Poznaniu z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie planów inwestycyjnych dotyczących DK25. Jak wiadomo, przebiega ona również przez gminę Ślesin.

przegląd

Już w 2018 roku były zapowiedzi, że w Mikorzynie zostanie niedługo wybudowany trzeci pas, który zwiększy bezpieczeństwo w tej miejscowości.
– To zadanie było wstrzymane, ale planowana jest przebudowa całej drogi w Mikorzynie – mówił podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ślesinie Mariusz Zaborowski. Mowa jest teraz o 2020 roku.

Planowane jest również przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęcie prac związanych z budową ścieżki pieszo-rowerowej od Mikorzyna do Honoratki. Z relacji burmistrza wynika też, że na odcinku DK25 przebiegającym przez gminę Ślesin będzie położona nowa nawierzchnia. Wcześniej zostało już to zrobione od wjazdu do Ślesina do Szyszyńskich Holendrów.

– Łatwo było zauważyć tutaj koleiny. Gdyby tego nie zrobiono, później remont byłby dużo droższy – mówił Mariusz Zaborowski.

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminInformacjePrzegląd Koniński Zapowiedzi dotyczące tej inwestycji pojawiły się już dawno, jednak do tej pory nie została zrealizowana. Okazuje się, że w 2020 roku ma być przebudowana droga krajowa nr 25 w Mikorzynie, gdzie pojawi się środkowy pas. To zwiększy bezpieczeństwo w tej miejscowości. Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina razem z sekretarz Iloną...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
210 razy przeczytano