LM.pl

Mariusz Zaborowski z pierwszym wotum zaufania i dziewiątym absolutorium. Radni w obu przypadkach głosowali jednomyślnie.

Raport stanu gminy Ślesin musiał być przedstawiony radnym do końca maja. Jak podkreślał burmistrz Mariusz Zaborowski, większość samorządów zlecała przygotowanie raportu firmom zewnętrznym.

– My zdecydowaliśmy, że przygotujemy go sami. Wyszedł nam 60 stronnicowy biuletyn. To bardzo ciekawa lektura, która mówi o tym, co realizuje samorząd – mówił Mariusz Zaborowski.

Gmina Ślesin to 3 osiedla i 26 sołectw. Jak wynika z danych na koniec 2018 roku mieszka w niej 14 149 osób.

– Cieszy wzrost liczby mieszkańców, ale martwią wydatki na oświatę. Z budżetu gminy musimy dokładać 7,5 mln zł rocznie – mówił Paweł Bielicki, przewodniczący Rady Miejskiej w Ślesinie.

W raporcie nie zabrakło również informacji o przeprowadzonych w minionym roku inwestycjach oraz wszystkich podjętych przez radnych uchwałach. Zatwierdzenie dokumentu było wotum zaufania dla włodarza. Z tym problemów nie było. Za wotum dla burmistrza opowiedziało się 14 radnych.

– To jest po raz pierwszy. To wotum jest również dla was, bo wspólnie decydujemy o kierunkach i tym co się dzieje – mówił Mariusz Zaborowski. – Widać, że gmina Ślesin się rozwija – dodał.

Później przyszedł czas na absolutorium. Stanowisko komisji rewizyjnej odczytała jej przewodnicząca Halina Pilarska.

– Komisja rewizyjna stwierdza, że burmistrz realizując zadania budżetu kierował się zasadą celowości, legalności, rzetelności i oszczędności w gospodarowaniu środkami publicznymi. Gospodarka finansowa prowadzona była prawidłowo przy zachowaniu dyscypliny budżetowej i płynności finansowej. W żadnym dziale nie stwierdzono przekroczenia planu wydatków – czytała Halina Pilarska.

Pozytywną opinię wydała też Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu. Radni znowu podjęli decyzję jednogłośnie.

– Serdecznie dziękuję za zaufanie. To już moje dziewiąte absolutorium. Taką jakąś mam energię, że nie tracę jej w ogóle i mam jej coraz więcej. Dziękuję za współpracę radnym, moim współpracownikom, przewodniczącym osiedli, sołtysom, dyrektorom szkół i jednostek. Mam szczęście, że mogę liczyć na tak duże wsparcie – podsumował absolutorium burmistrz Mariusz Zaborowski.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeLM.pl Mariusz Zaborowski z pierwszym wotum zaufania i dziewiątym absolutorium. Radni w obu przypadkach głosowali jednomyślnie. Raport stanu gminy Ślesin musiał być przedstawiony radnym do końca maja. Jak podkreślał burmistrz Mariusz Zaborowski, większość samorządów zlecała przygotowanie raportu firmom zewnętrznym. - My zdecydowaliśmy, że przygotujemy go sami. Wyszedł nam 60 stronnicowy biuletyn. To bardzo...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
150 razy przeczytano