Zdjęcia: ZSP w Ślesinie

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie uczestniczyły w pierwszym szkolnym zimowym wyjeździe w góry do Bukowiny Tatrzańskiej w dniach 9 – 14 grudnia 2018 roku.  Grupa trzydziestu uczniów wyjechała w góry, aby pod okiem instruktorów i nauczycieli nauczyć się jeździć na nartach. We wspólnym wyjeździe brały udział również  dzieci z Konina.  

Uczestnicy wyjazdu zostali podzielani na cztery grupy narciarskie: dwie początkujące, jedną średniozaawansowaną i jedną zaawansowaną.  Dzieci uczyły się i doskonaliły technikę jazdy na nartach. Po dwóch dniach było widać pierwsze efekty, ponieważ ostrożnie szusowali już praktycznie wszyscy. Zajęcia narciarskie były prowadzone w Białce Tatrzańskiej w ośrodkach narciarskich: Kotelnica, Bania i Kaniówka. Mimo że połowa grudnia to dopiero początek zimowego sezonu  w górach, to warunki narciarskie były doskonałe. Biała szkoła to nie tylko narty. Codziennie po zajęciach na śniegu odbywały się obowiązkowe zajęcia lekcyjne, na których dzieci odrabiały lekcje oraz pracowały z kartami pracy, które po powrocie do szkoły będą sprawdzone i ocenione przez nauczycieli w szkole.

Poza tym młodzież chętnie uczestniczyła w  zajęciach z teorii narciarstwa, udzielania pierwszej pomocy, przepisów FIS i zasad zachowania się w górach i na stoku. Dodatkową atrakcją były wieczorne zajęcia na basenie, wycieczka do Zakopanego oraz pasowanie na narciarza.

Organizatorami wyjazdu oraz opiekunami byli nauczyciele: p. Joanna Adamska, p. Katarzyna Pawlaczyk oraz p. Marcin Bryl, który jako instruktor prowadził także zajęcia z jedną grupa narciarską.  Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Bilińskiemu z Konina za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz prowadzenie zajęć narciarskich, p. Burmistrzowi Mariuszowi Zaborowskiemu za udostępnienie gminnego autokaru   oraz Górskiemu Ośrodkowi  Wypoczynkowemu Stasinda w Bukowinie Tatrzańskiej za góralską gościnność.

 

Źródło ZSP w Ślesinie

 

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2018/12/received_599198717198697-1024x768.jpeghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2018/12/received_599198717198697-150x150.jpegadminInformacjeDzieci i młodzież z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Ślesinie uczestniczyły w pierwszym szkolnym zimowym wyjeździe w góry do Bukowiny Tatrzańskiej w dniach 9 - 14 grudnia 2018 roku.  Grupa trzydziestu uczniów wyjechała w góry, aby pod okiem instruktorów i nauczycieli nauczyć się jeździć na nartach. We wspólnym wyjeździe...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
624 razy przeczytano