W 2020 roku w gminie Ślesin zostały wykonane dwie inwestycje drogowe dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych: w Konstantynowie oraz między Wąsoszami i Piotrkowicami. Inwestycje te znacznie poprawiły komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników obu dróg.

W miejscowości Konstantynowo przebudowano drogę gminną o długości ok. 1797 mb. W ramach przebudowy wykonano wyrównanie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz nakładkę gr. 4 cm z betonu asfaltowego. Zamontowano także urządzenia bezpieczeństwa w postaci aktywnych radarów prędkości. Wartość przebudowy to: 680 386,06 zł, w tym wysokość dofinansowania: 289 567,85 zł.


Na odcinku Wąsosze-Piotrkowice przebudowano drogę gminną o długości ok. 1252 mb. W ramach zadania wykonano wyrównanie nawierzchni z betonu asfaltowego oraz nakładkę gr. 4 cm z betonu asfaltowego. Zamontowano także urządzenia bezpieczeństwa w postaci aktywnych radarów prędkości. Wartość przebudowy to: 506 000,01 zł, w tym wysokość dofinansowania: 253 000 zł.

W 2019 roku wykonano przebudowę pierwszego odcinka tejże drogi ze środków własnych Gminy Ślesin o wartości 964 389,69 zł.
Bezpieczniej jest też na ul. Cegielnianej i ul. Kościelnej w Ślesinie. Na pierwszej wykonano wyniesione przejście dla pieszych, a na ul. Kościelnej zamontowano wyspowe progi zwalniające.

UMiG

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 9/2020

adminInformacjeW 2020 roku w gminie Ślesin zostały wykonane dwie inwestycje drogowe dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych: w Konstantynowie oraz między Wąsoszami i Piotrkowicami. Inwestycje te znacznie poprawiły komfort jazdy i bezpieczeństwo użytkowników obu dróg. W miejscowości Konstantynowo przebudowano drogę gminną o długości ok. 1797 mb. W ramach przebudowy wykonano wyrównanie...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
160 razy przeczytano