przegladkoninski.pl

Mimo iż zapowiadany gość specjalny akcji „Złote serce dla Michaliny” Krzysztof „Diablo” Włodarczyk nie dotarł do Lichenia, to impreza charytatywna i tak bardzo się udała. Zebrano dużo pieniędzy, które zostaną przeznaczone na rehabilitację 17-latki, jaka uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Z powodu żałoby narodowej, odwołano także koncert, który miał zwieńczyć przedsięwzięcie.

Setki ludzi przewinęły się przez remizę OSP w Licheniu Starym, gdzie od godzin popołudniowych trwała niezwykła impreza charytatywna. Podczas akcji „Złote serce dla Michaliny” mieszkańcy Lichenia, ale także innych miejscowości, licytowali przygotowane gadżety, kupowali ciasta, kanapki, tort, książki i wszystko, co było wystawione na stołach, aby wesprzeć przedsięwzięcie.

Na scenie prezentowały się miejscowe dzieci, a Mariusz Zaborowski wręczył puchar burmistrza Ślesina, jaki w charytatywnym halowym turnieju piłkarskim wygrała drużyna Strażaka Licheń, pokonując 11 rywali. Finaliści przekazali go potem Michalinie. Dla dzieciaków rozstawione były dmuchane zamki, a dla zmarzniętych czekały kawa i herbata. Do wyboru było także wiele przedmiotów na „Pchlim targu”, można było zrobić zdjęcie z Mikołajem. A wszystko było dostępne za dobrowolne datki do puszek.

Atrakcji było co niemiara, a impreza bardzo udana, mimo iż nie przybył na nią zapowiadany gość specjalny Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Był przez cały czas w kontakcie z organizatorami, ale nie zdołał pokonać na czas trasy z Zakopanego. Obiecał jednak, że pojawi się na gali boksu, jaka odbędzie się w marcu w Koninie, i tam zlicytuje swoje rękawice bokserskie. Z powodu żałoby narodowej nie odbył się także koncert, jaki miał zwieńczyć wydarzenie, ale nikt nad tym nie ubolewał. Za to o godz. 17.00, kiedy oficjalnie rozpoczęła się żałoba, zgromadzeni w remizie uczcili ten fakt minutą ciszy.

Przez cały czas w sali obecna była główna bohaterka wydarzenia, czyli Michalina wraz z mamą. Obie bardzo dziękowały wszystkim organizatorom i darczyńcom za ich zaangażowanie. Po podliczeniu efektów całodniowej imprezy, okazało się, że hojność jej uczestników była ogromna. Zebrano bowiem niemal 20 tysięcy złotych. Do tego doliczone będą jeszcze pieniądze z innych zbiórek, jakie trwały przez cały tydzień. A wszystkie zostaną przeznaczone na rehabilitację 17-latki, aby wróciła do pełni zdrowia.

Tekst: Aleksandra Wysocka – Przegląd Koniński

adminInformacjeprzegladkoninski.pl Mimo iż zapowiadany gość specjalny akcji „Złote serce dla Michaliny” Krzysztof „Diablo” Włodarczyk nie dotarł do Lichenia, to impreza charytatywna i tak bardzo się udała. Zebrano dużo pieniędzy, które zostaną przeznaczone na rehabilitację 17-latki, jaka uległa poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. Z powodu żałoby narodowej, odwołano także koncert, który miał zwieńczyć...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
456 razy przeczytano