Przegląd Koniński

Już nie tylko na parkingu przy plaży w Ślesinie będzie szlaban, ale ma być on od nowego sezonu także przy dojeździe od strony stadionu. Gmina to zadanie do realizacji wpisała w budżecie na 2020 rok.

Jak mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, gmina ma duże koszty związane z utrzymaniem kąpielisk i miejsc rekreacji. Już kilka lat temu przy wjeździe na parking obok plaży zamontowano szlabany i urządzenie do płacenia za postój aut w sezonie letnim.

W minionym sezonie turyści w Ślesinie mogli korzystać z rozbudowanej plaży. A jak wiadomo większy teren, to też większe wydatki na jego utrzymanie, w tym porządkowanie. Dlatego gmina szuka na to pieniędzy. Mariusz Zaborowski zapowiada zamontowanie bramek za stadionem.

przegląd

– Jest dużo wczasowiczów i chcemy wprowadzić jakąś minimalną opłatę, chociaż 5 złotych za parkowanie na tym terenie – mówił burmistrz podczas ostatniej sesji. – Jeśli coś z tych opłat zostanie, to bardzo dobrze, a jeśli pokryją koszty, to uważam, że też powinniśmy realizować to zadanie.

Na rozbudowanie sytemu parkingowego przy plaży w Ślesinie zapisano 50 tysięcy złotych w budżecie na 2020.

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminInformacjePrzegląd Koniński Już nie tylko na parkingu przy plaży w Ślesinie będzie szlaban, ale ma być on od nowego sezonu także przy dojeździe od strony stadionu. Gmina to zadanie do realizacji wpisała w budżecie na 2020 rok. Jak mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, gmina ma duże koszty związane z utrzymaniem kąpielisk...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
185 razy przeczytano