http://przegladkoninski.pl

Z udziałem żołnierzy z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu ślesinianie uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas Apelu Pamięci przywołano również osoby, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Ślesinie. Dla mieszkańców wystąpił chór „Virtus Dei” z Lichenia.

Dalsze uroczystości zaplanowano na ślesińskim rynku pod pomnikiem Wdzięczności za Odzyskaną Niepodległość „Świętej Rodziny”. Tutaj odbył się Apel Pamięci z udziałem żołnierzy z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Przywołano między innymi te osoby, które 10 kwietnia 2010 roku zginęły w katastrofie pod Smoleńskiem.

Za udział w obchodach żołnierzom z Powidza na czele z dowódcą, pułkownikiem pilotem Grzegorzem Kołodziejczykiem, a także między innymi pocztom sztandarowym, samorządowcom, sołtysom, duchownym, strażakom, pracownikom M-GOK-u i innych lokalnych instytucji, dziękował burmistrz Mariusz Zaborowski. –Szczególnie dziękuję mieszkańcom, bo jesteście dzisiaj z nami. Czujecie się patriotami, czujecie się odpowiedzialni za nasze miasto. Pomimo tego zimna jesteśmy razem i możemy oddać hołd osobom, które walczyły o niepodległość – mówił Mariusz Zaborowski.

Dla wszystkich zziębniętych uczestników uroczystości M-GOK przygotował pyszny żurek.

Tekst: Marcin Szafrański

adminInformacjeZ udziałem żołnierzy z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu ślesinianie uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas Apelu Pamięci przywołano również osoby, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Ślesinie. Dla mieszkańców wystąpił chór „Virtus Dei” z Lichenia. Dalsze uroczystości zaplanowano...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
686 razy przeczytano